John Agourides
Payroll/Health Benefits Coordinator
Business Office
609-737-4000,2204
Mark Amantia
Teacher
Academics
609-737-4000,1209
Chris Annese
Desktop Specialist
Information Technology
609-737-4000,2501
Lois Baldwin
K-12 Supervisor, World Languages & ESL
Academics
609-737-4000,7136
Tripp Becker
Director, Athletics
Athletics
609-737-4000,3534
Stanley Bialota
Tradesperson/Carpenter
Facilities
Eric Bloomfield
Desktop Specialist
Information Technology
609-737-4000,2501
Jason Bowers
Groundskeeper
Facilities
Adam Brown
Custodial Supervisor
Facilities
609-737-4000,2807
Wagner Bueno
Custodian
Facilities
Cindy Butler
Secretary
Pupil Services/Special Ed
609-737-4000,2605
Louise Colanduoni
Comptroller
Business Office
609-737-4000,2203
Robert Colavita
Assistant Superintendent for Business / Board Secretary
Business Office
609-737-4000,2201
Shannon Dech
Tradesperson/Groundskeeper
Facilities
Shawn Dennis
Supervisor, Maintenance
Facilities
609-737-4000,2803
Roberto Diaz
Maintenance Worker
Facilities
609-737-4000,2802
Paulette DiNardo
Director, Pupil Services
Pupil Services/Special Ed
609-737-4000,2601
James Donato
Plumber
Facilities
609-737-4000,2802
Chad Ennis
Groundskeeper
Facilities
Spencer Gares
Groundskeeper
Facilities
Matthew Gering
Lead IT Technician, PK-5
Information Technology
609-737-4000,2507
Mack Gibson
Craftsman / HVAC
Facilities
Elizabeth Gutierrez
Administrative Assistant
Superintendent Office
609-737-4000,2308
Joseph Gwynne
Desktop Specialist
Information Technology
609-737-4000,2501
Ron Heller
K-12 Supervisor, Visual & Performing Arts
Academics
609-737-4000,4120
David Huebner
Mechanic
Facilities
609-737-4000,2808
Walter Hujber
Mechanic
Facilities
609-737-4000,2808
Patricia Jaczko
Secretary
Facilities
609-737-4000,2810
Georgine Johnson
PK-12 Supervisor, Special Education
Pupil Services/Special Ed
609-737-4000,4715
Heidi Kahme
Student Program Coordinator
Human Resources
609-737-4000,2309
Lori Kelly
Secretary
Pupil Services/Special Ed
609-737-4000,2602
MaryLou Kennedy
Administrative Assistant
Human Resources
609-737-4000,2403
Tara Kiesling
Secretary
Business Office
609-737-4000,2205
Darren Lewan
K-12 Supervisor, Social Studies
Academics
609-737-4000,3415
Katye Loughery
Registrar
Registrar
609-737-4000,2306
Denise Menza
Director, Pomptonian Food Services
Food Services
609-737-4000,4013
Julia Miragliotta
Administrative Assistant
Human Resources
609-737-4000,2402
Anthony Muro
Active Directory/Windows Specialist
Information Technology
609-737-4000,2505
Terri Nelson
Paraprofessional
Curriculum & Instruction
609-737-4000,2401
Gina Nobile-Liskowacki
Administrative Assistant
Business Office
609-737-4000,2202
Talaia Owens
Transportation Dispatcher
Transportation
609-737-4000,2805
Marie Pagano
Secretary
Business Office
609-737-4000,2206
Vicky Pilitsis
Director, STEM
Academics
609-737-4000,4714
Thomas Quinn
Director, Facilities
Facilities
609-737-4000,2801
Michael Ragos
Transportation Supervisor
Transportation
609-737-4000,2806
Laurie Rotondo
K-12 Supervisor, Counseling Services
Academics
609-737-4000,3524
Emil Rybovic
Coordinator, Administrative Computing
Information Technology
609-737-4000,2503
Joseph Samuel, Jr.
Desktop Specialist
Information Technology
609-737-4000,2501
Joseph Samuel, Sr.
Tradesperson
Facilities
Inez Sanderson
Secretary
Pupil Services/Special Ed
609-737-4000,2604
Dennis Schmidt
Administrator, Information Technology
Information Technology
609-737-4000,2501
Martha Sciple
Secretary
Curriculum & Instruction
609-737-4000,2303
David Sherwin
K-12 Supervisor, Language Arts
Academics
609-737-4000,6002
Tana Smith
Director of Human Resources
Human Resources
609-737-4000,2401
Thomas Smith
Superintendent
Superintendent Office
609-737-4000,2101
Terrance Tanner
Groundskeeper
Facilities
609-737-4000,2802
Deborah Tettemer
Desktop Analyst II
Information Technology
609-737-4000,2502
Thaddeus Thompson
Assistant School Business Administrator
Business Office
609-737-4000,2209
Angel Torres
Maintenance Worker
Facilities
Rosetta Treece
Assistant Superintendent of Curriculum and Instruction
Curriculum & Instruction
609-737-4000,2301
Daniel Umstead
District Test Coordinator/K-5 Math, Science
Academics
609-737-4000,5706
Aida Valcarcel
Secretary
Pupil Services/Special Ed
609-737-4000,2603
Heather Van Mater
Director, Transportation
Transportation
609-737-4000,2804
Keerthana Varadhan
After-School Enrichment Coordinator
Superintendent Office
609-915-0675
Robert Zangrilli
Desktop Specialist
Information Technology
609-737-4000,2501
Ronald Zasoski
Electrician
Facilities